Ştirile zilei
- Lucruri de urmărit in 2012
- Cum arată heatmapul pentru Facebook Timeline: nasol. Aveau un design bun, acum l-au sacrificat pe altarul noului.
- Optimism de final de an: 60% dintre români spun că viaţa lor e mai grea ca anul trecut. Lipseşte întrebarea care ar fi putut lumina sondajul: “aţi făcut ceva diferit anul ăsta faţă de anul trecut sau aţi aşteptat mură în gură”.
- Salvarea României va veni din agricultură. Vă daţi seama cum ar fi să avem deja şoselele pregătite pentru export şi jumate din căruţe să fie tractoare? Ne rugau nemţii să îi ajutăm cu bani şi să mai cumpărăm nişte Golfuri şi nişte AMGuri.
- Zbor peste Transilvania: Dragoş a făcut nişte poze absolut bestiale din balon.
Bill Hicks despre marketing:
Poate ma insel eu, dar si eu sunt de parere ca daca in Romania s-ar face agricultura cum trebuie, n-am avea probleme nici cu criza nici cu nimic. Potentialul este urias, dar na, e vorba de Romania in final…
Si am uitat sa zic din prima, dar viata mea a fost mai usoara anul asta decat anul trecut, dar spre deosebire de cei 60%, chiar am incercat sa fac ceva, nu am asteptat sfarsitul lumii
[...] la Zoso ca “60% dintre români spun că viaţa lor e mai grea ca anul trecut”. Primul meu gand [...]
La Multi Ani!! am sa te citesc si in 2012:)
Uite de aia isi dau in cap aia din Ruginoasa (Iasi) an de an: ca n-au facut nimic nou in anul care tocmai a trecut.
Mi se pare mie sau noua interfata Facebook seamana foarte mult cu vechiul hi5?
@Cristi Fix de aia se bat martalogii din Ruginoasa (Pascani) ca nu au nimic de facut!?? Lume nu isi da in “cap”, e o traditie, e o chestie pe care un burtos care isi petrece 80% din timpu liber in fata unui computer nu o poate intelege! Imagineaza-ti (exagerez) un razboi mondial… crezi ca armata are nevoi de inapti ca tine care s-au oripilat ca niste pizde la vederea unor ciomage?!? Mai baza are Romania in “faclaii” din Ruginoasa decat in hipsterii pulii de bucale! Un an nou fericit si un hai sictir calduros!!
Pacat ca proiectul ‘Zbor peste Transilvania” a scapat pe mana unui fotograf slab… foarte slab. Fotografii cu efecte exagerate si compozitii de incepator. Nu asa se fac proiectele. Bani aruncati. Iar Nikon, pana mea, putea sa-i dea la aparatul ala niste obiective mai bune.
De aia s-a desfinţat fabrica de tractoare şi utilaje agricole… pentru ca salvarea României să vină din agricultură.
Până una alta, eu îţi doresc MULTĂ SĂNĂTATE ŞI UN AN NOU FERICIT!
@vasile Solutia e sa promovezi hipsterii si sa deschizi o fabrica de borsete si rame groase de ochelari la Ruginoasa. Le dai o ocupatie ruginosenilor si haine de calitate hipsterilor.