
Twitter Update
pedeapsa cu moartea e necesară uneori. change my mind. stirileprotv.ro/stiri/actualit…
5 December 2019, 2:06
Twitter Update
pedeapsa cu moartea e necesară uneori. change my mind. stirileprotv.ro/stiri/actualit…
5 December 2019, 2:06
stirea zilei e ca mai nou nu doar banii se albesc…
https://m.adevarul.ro/life-style/stil-de-viata/serviciul-dealbire-penisului-noua-moda-printre-barbatii-thailanda-1_5a4e4a2fd7af743f8d09ed8b/index.html
dar romanii o vor innegrita si mare…
Comentariu apreciat.310
Ochiul maro se inalbea de mult.
40@Geo
Vor mai mult să fie înnegrită, uită-te pe litoral și câți se duc în vacanță doar să facă plajă. E o nebunie dar nimeni n-a zis vreodată că suntem normali la cap.
40Bill Gates asta nu cumva e prieten cu Soros?
40Tot ce trebuie sa faca fb e sa blocheze tag-uitul de-a-n pulea
50mult prea complicat ce propui tu. eu zic ca se rezolva mult mai simplu si mai eficient cu un 404.
140Mi se pare un pas curajos făcut de McDonald’s. Chiar dacă motivele sunt că nu găsesc/n-au oameni. Sper ca asta să devină un obicei în România și toate firmele – indiferent de domeniu – să adopte transparența asta:)
Comentariu apreciat.340
panourile alea nu mai sunt valabile. Salariul minim e acum 1900lei nu 1450 ca in panou..
Comentariu apreciat.220
nu e nimic nou acolo. In 2015 aveau anunturi similare la Crangasi. Este absolut normal sa afiseze salariul mai ales daca nu este negociabil.
80Mai sunt si prin tara, de exemplu in Constanta este un panou publicitar chair la intrarea in oras, cred ca este o problema recrutarea de personal
30Cum e cald bre? Trump a zis pe twitter ca ninge si e frig :(, de ce minti.
100https://stirileprotv.ro/stiri/international/un-zciclon-bomba-afecteaza-america-de-nord-c-coli-inchise-case-fara-curent-c-i-zboruri-anulate.html
Aha, m-am prins cum merge. Daca crezi destul de tare in ceva se adevereste, Trump a stopat incalzirea.
Da e ca in reclama aia veche la Babybel (cred), daca unul e in extaz celalalt sufera. https://earthobservatory.nasa.gov/images/91517/its-coldand-hotin-north-america
De aia inca nu am pus canadiana pe mine anul asta.
60Am vazut ca si Hervis au adoptat aceeasi strategie ca McDonalds. Cand am mers pe acolo, acum vreo 2 saptamani, la casa erau insirate pliante cu oferte de angajare + salariile pentru posturile oferite.
130Imi placea poza cu rosu. Imi aduce aminte in fiecare dimineata de mult prea iubitul partid care ne lumineaza calea si ne ambitioneaza sa ne caram.
80e mai ok cu rosu.
03pliantele cu salariile McD sunt la vedere in magazine de 2 ani
100e bine ca e transparenta, macar stii cam pe unde e firma respectiva cu salariile. Multi se plangeau ca merg pe la interviuri si afla dupa vreo 2 etape cam care e salariul. Mi se pare normal sa afli de la prima intalnire ce pot ei oferi, din moment si tu spui ce poti oferi companiei.
Comentariu apreciat.230
O sa faca o pula inchisoare. Tu crezi ca a vandut actiunile alea de prost ce e sau ca e bazat? Exista probabilitatea foarte mare ca era in functia aia ca se supunea NSA-ului si nu facea galacie. Ultimul care era in procesoare si nu a vrut sa pupe in cur guvernul a fost saltat de SEC. Nu vreau sa o dau in conspiratii dar gandeste-te ca americanilor le convine sa aiba un backdoor in aproape fiecare computer din lume. Ca vulnerabilitatea asta abia acum a fost descoperita de Google e pistol cu apa.
130pai parca google facea vulnerabilitati pentru nsa, nu le descoperea…. hotarati-va si voi…
71Nu stiam de ele. Abia acum am ajuns pe Project Zero. Cel putin acum am incetat sa mai simt nevoia de a consulta un pshihiatru. Incepusem sa cred ca am luat-o eu pe aratura. Acum pare ca nu-i asa.
10Era vorba de un psihiatru. Scuze.
00Acum am de lucru. Am ce citi in seara asta. Imi place cum prezinta cei de la Project Zero lucrurile.
00Salut
1. Ce backdoor visati? Spectre si meltdown nu sunt backdoors. Ca sa poti sa te folosesti de ele trebuie sa ai un proces care deja ruleaza.
2. Ai primit vreodata actiuni la o companie americana? Din postura de CEO? Stii de tipurile de actiuni, cand poti sa le vinzi si cum? Imi imaginez ca nu.
Conspiratiile prind la oamenii prosti.
30D-asta Romania tot timpul a fost plina de conspiratii si conspirationisti.
@kmlx Daca ai fi deschis blogul ala in loc sa ii faci pe altii prosti ai fi aflat ca lumea are si nuante de gri.
00“Gates says the widespread feeling to the contrary is due in part to the news media, which focuses on negative stories.” – Could not agree more:
1. cauta pe google “why 2017” si o sa vezi ce sugestii primesti;
2. al 3-lea rezultat la “why 2017 is a good year” a fost asta: https://www.nytimes.com/2017/01/21/opinion/sunday/why-2017-may-be-the-best-year-ever.html – chiar merita citit.
3. mai nou, media e un fel de curva care se muleaza pe cerintele celor multi. in loc sa fie “formator de opinie” si “cainele de paza al democratiei” s-a transformat intr-un “trend-follower”: vezi ce se cauta in google, scrii despre asta ca sa-ti pastrezi ranking-ul in cautari. La fel si pe fb. La fel si la bloggeri. La fel si la fake-news.
80De curiozitate, câți dintre voi care vă plângeți de media că e curvă plătiți un serviciu de știri?
180Sau aveți pretenția ca siteurile alea de duzină care le accesezi moca cu adblocker să investească bani în reportaje de calitate și să rămână echidistanți?
@Marsten – financial times – full, the economist. am dreptul sa spun “media e curva”? Si daca n-as fi platit n-as fi avut dreptul sa spun asta?
60@marsten, cine ii pune sa fluture 15mii de reclame pe site? Uite, pe forbes am adblokeru dezactivat. La fel, cine ii pune sa scrie stiri false ? Unde mai pui ca pe mobil daca folosesti gogu crom nu ai adbloker. Imi place ideea lui Macron cu pedepsirea stirilor false, poate ne civilizam un pic si siteurile de “stiri” o sa plateasca si ele pentru “democratia si verticalitatea” de care dau dovada.
20Pe banii aia nu m-as angaja la MCdonald`s nici paznic
60Da coiz, vrei salariu de it-ist senior pentru invartit niste cartofi
Comentariu apreciat.200
Nu va face. Ușița aia era cunoscută de 10-11 ani. Băieții de la agenturili secrete îi vor lua apărarea pentru „serviciile prestate pentru națiunea americană”.
70La cate tampenii a facut Intel in ultima vreme dar si modul penibil in care a reactionat, CEO-ul ar trebui schimbat. Putin cam multe coincidente…
12care mai vrea logan? bmw-ul nu are nici macar capota zgariata.
20https://codlea-info.ro/accident-cu-5-victime-la-intrare-in-vladeni/
aha, e misto sa le compari in conditiile in care reparatia la logan va costa mai putin decat farurile bmw-ului. mai sunteti ma din astia?
34Da dar conteaza totusi si ce versiune; ala pare din 2007, astea noi sunt un pic mai decente
00Ganditul doare?
10cine a zis de reparatie? Bmw abia e zgariat, iar loganul a ramas fara bot. Deduceti de aici care e mai sigura. cate zile stau aia prin spital..etc. nu totul se rezuma la bani
20eu am zis de reparatie, pentru ca pretul este un factor esential. tu compari o masina de 7 8 mii de euro cu una de 30, 40 de mii.stiu ca ti se pare imposibil dar diferenta aia de pret se traduce si in dotari de siguranta.
PS in ce priveste “abia zgariat” zic sa te mai uiti un pic la bmw.. ii lipseste toata masca, cu tot cu faruri si probabil radioatorul este zob, plus dumnezeu stie ce o mai fi prin spatele lui.
01Daca nu cer prea mult… ai cum sa faci o seciunte unde vedem “alte articole” mai vechi, ce ai mai citit. Unele vreau sa le recitesc, dar nu le mai gasesc, daca nu, asta e
10nu inteleg
Adica, ai indreapta seciuntea “alte articole”, unde pui linkurile pe care le mai citesti peste zi, unde pot vedea linkurile de acum 2/3 saptamani ?
10nope, ăla suge din pocket niște articole, și nu am cum să fac arhiva publică, doar articolele necitite.
Ok, mersi
00Aici subscriu si eu. Oare e mai multa lume care iti cere traba asta, cu arhiva pentru articolele din sidebar? Poate exista un servicu care sa te ajuta, zau, de multe ori articolele alea sunt cireasa de pe tort si intru doar pt. ele
00se publică automat pe pagina de feisbuc a blogului.
“CEO-ul Intel o să facă un pic de bulău pentru asta” – Esti prea optimisit. Judecatori care au avut proba video in fata ca un gabor a omorat un om doar pentru ca era el prea trigger happy a fost achitat. NUP. Se poate intoarce la orice job fara nicio problema, cazier curat.
Cat bulau o sa faca ala de la Intel cu toate dovezile puse pe masa judecatorului? Aproape zero avand in vedere ca are acces la avocati mai buni si mai scumpi. O amenda echivalenta cu datul unei palme peste bot, nici atat. Asta e maximul la care sa te astepti.
32martha stewart?
ahahah martha a luat 5 luni si niste alte luni ‘probation’, pai la ce a facut nenea de la intel n-ar trebui sa ia mai mult de 2 saptamani. serios, ce mare kkt a facut? si-a vandut o parte din ce era a lui pentru ca nu ii convenea ce produs are, care-i problema? n-a dus stock-ul in cap, n-a jucat la shorting si manipulare, nici nu i-as da cu arest; l-as pune sa faca serviciu in folosul comunitatii
12„Taxes is for the little people.”
30In 2018, 1850 brut inseamna aprox 1100 net pe luna.
40Salariu motivant, ce sa zic…
E ok, sigur o să fii angajat pe mai mult în altă parte fără experiență de muncă.
20