Steven Tyler a părăsit Aerosmith

Chitaristul Joe Perry a declarat presei ca vocalistul a parasit trupa dupa concertul de saptamana trecuta. Tyler era in toane dupa ce si-a fracturat soldul si ceilalti membri ai trupei se purtau cu el cu manusi. Dar asta nu a fost de ajuns.

Oricum, Perry e decis sa continue fără Tyler.

via wenn

Pe aceeaşi temă

Steven Tyler a părăsit Aerosmith - 15 comentarii

    1.
  1. gravatar Turnofftheglory a scris pe

    The end. Tyler e simbolul Aerosmith.

  2. 2.
  3. gravatar ed a scris pe

    :( that sux… se impaca ei …sper

  4. 3.
  5. gravatar com a scris pe

    A zis bine Whitford: “That’s big shoes to fill”

  6. 4.
  7. gravatar Arhi a scris pe

    ei pot sa continue, dar o sa fie cum e continuarea de la nightwish. adica lame

  8. 5.
  9. gravatar Alex a scris pe

    Trupele legendare ar trebui sa renunte daca vor sa ramana legende.
    Beatles e cel mai bun exemplu. Alte doua legende s-au ciobit cand s-au reunit, Pink Floyd si Led Zeppelin.

    Nu stiu daca ati asculat ultimele albume Aerosmith, eu da. Nu se compara cu perioada de glorie (pana la Get A Grip, inclusiv).

  10. 6.
  11. gravatar Sorin a scris pe

    E o muzica asa faina pe saitul asta ca te face sa uiti de mocirla din romania: http://www.live365.com/stations/aeast

    Propun obligatoriu la BAC saUCE probe mai au liceenii sa se dea recunoasteti melodia simfonica.

    Helau ?! Anybody there….

  12. 7.
  13. gravatar ipotion a scris pe

    deci nici o sansa sa-i mai vedem live.. naspa

  14. 8.
  15. gravatar MuzicaDeVest a scris pe

    @alex cand/unde s-a reunit pink floyd? Cele 4 piese cantate la Live8 acum 4-5 ani, nu se pun desi au prestat exceptional.

  16. 9.
  17. gravatar Adela a scris pe

    Sa nu ne grăbim în afirmaţii. Deocamdată aceste zvonuri nu sunt confirmate oficial de trupă.

    http://adebalerini.wordpress.com/2009/11/08/viitor-incert-pentru-aerosmith/

  18. 10.
  19. gravatar Denisa a scris pe

    Ţin să te anunţ că ai pus titlul greşit. Uite aşa se face.

  20. 11.
  21. gravatar The Fan a scris pe

    Aerosmith fara Steve Tyler este ca si Queen fara Freddie Mercury. Not the same sh*t…

  22. 12.
  23. gravatar Andrei a scris pe

    Steven Tyler este mai mult de jumate din Aerosmith. Nu-l atac pe Joe Perry, pentru ca i-am ascultat albumele solo si stiu cat de mare este, dar Tyler era Aerosmith, prin atitudine, imagine, tot. Pacat, ascult Aerosmith din clasa a 7-a si mi-au placut toate albumele, poate mai putin ultimul Honkin’ on Bobo, pentru ca nu-s asa batran pentru “back to basics”. Nu prea ii poti compara cu Rolling Stones sau AC/DC sau altele contemporane, au fost altceva, alta atitudine. PACAT.
    Unii au “norocul” de a ne parasi in plina glorie, cum au fost Ronnie Van Zant, Morrison sau Cobain. Raman amintiri frumoase dupa. Altii imbatranesc si din zei ai rock-ului ajung bosorogi penibili. Gen Ozzy. La altii nici nu vreau sa ma mai gadesc.
    Nu degeaba boxerii se retrag dupa ce castiga titlul.

  24. 13.
  25. gravatar George Z a scris pe

    Hai ma ca glumea si el, ce naiba: http://ow.ly/BlPv

  26. 14.
  27. gravatar Ade a scris pe

    Steven Tyler: “I am not leaving Aerosmith” http://adebalerini.wordpress.com/2009/11/12/i-am-not-leaving-aerosmith/

  28. 15.
  29. gravatar Aerosmith, plecaţi acasă! » zoso.ro a scris pe

    [...] Aerosmith nu se lasă. Joe Perry caută alt vocalist, după ce Steven Tyler s-a cărat din trupă acum 3 luni, pentru ca era ocupat cu trasul pe nas. Gata, the party is over. Queen n-au făcut nimic cu alt [...]