Antena2, documentare şi seriozitate

Clipul de la Antena2 e aici, pentru că meseriaşii de la Intact l-au tot şters.

Cât de stupid să fii să dai pe post o asemenea imagine? Adică, totuşi, oi fi eu bun la Photoshop, da nu sunt chiar atât de bun! Verificarea surselor?

Băi Andrei, cum se face că şi de data asta tot de la mine aţi împrumutat? Poza luată de pe dubluve dubluve dubluve campania antifumat punct ro? Să muriţi voi?

Ce învăţăm de aici: dacă ar fi menţionat sursa imaginilor şi nu s-ar fi căcat pe ei să le fure ca nişte nesimţiţi jurnalişti ce sunt, s-ar fi scuzat că nu ei sunt de vină, ci boul de zoso o urăşte pe Mihaela, care l-a refuzat…sau nişte minuni de genul ăsta. Aşa, au arătat că n-au bun simţ sau morală, adică se încadrează perfect în trustul la care prestează.

Update: în cursul zilei de zi, Intact au dat un comunicat prin care anunţau ca au suspendat emisiunea “Şcoala Vieţii”. Am discutat cu Andrei Vulpescu, care nu ştia de existenţa imaginii, cei doi prezentatori văzând-o pentru prima oară în direct.

Pe aceeaşi temă

Antena2, documentare şi seriozitate - 130 comentarii

Pagina: [1] 2 3 » Toate comentariile

    1.
  1. gravatar INconstantIN a scris pe

    Too lame to be true.

  2. 2.
  3. gravatar A.M. a scris pe

    Ce muie si-au luat!

  4. 3.
  5. gravatar OLiX a scris pe

    daca n-ai pus watermark :) ) haha, ce le-a tras-o Mihaela !

  6. 4.
  7. gravatar Rin Tin Tin a scris pe

    Pwahahahaha. Pure pwnage.

  8. 5.
  9. gravatar vmkriss a scris pe

    Ei chiar au crezut ca e real !!! Ce dobitoci !!!

  10. 6.
  11. gravatar Alin a scris pe

    hahahahahahahaha FAIL.

  12. 7.
  13. gravatar sw33t a scris pe

    epic fail! aaaaaaaaaaahhahahaha! imi place cum li se schimba expresiile pe la sfarsitul clipului cand isi dau seama cat de tare au supt-o!! probabil le sufla regia in casti ca bai lasati-o dracu ca e naspa rau.

  14. 8.
  15. gravatar sarin a scris pe

    i would like to marry this moment……best television ever…..felix rules

  16. 9.
  17. gravatar bogdan b a scris pe

    whahahahahahahahahahahahaa ce si-au luat-oooooooooo
    :) ))))) Mari vaci coane Fanica, parol.

  18. 10.
  19. gravatar Elly a scris pe

    Ce cretini! e de rasu’ plansu’.

  20. 11.
  21. gravatar ge0rgian a scris pe

    Mama ce prosti sunt unii!Cum sa crezi ca ala este slogan de campanie pe bune?Si-au batut joc aia din regie de dobitocii de prezentatori.

  22. 12.
  23. gravatar dragosh a scris pe

    daca e regizata sunt buni. au facut un fel de viral. daca nu … sunt cei mai prosti oameni din televiziune.

  24. 13.
  25. gravatar Luc a scris pe

    Nu se poaaateee!!!!. Dar vai! La antene se poaaaaate! :) )))))))))))))))))))))))))

  26. 14.
  27. gravatar Alex a scris pe

    incredibil, intr-adevar. incredibil

  28. 15.
  29. gravatar ictin a scris pe

    Mama ce penibili pot sa fie incompetentii astia de la INTACT. De unde ii gaseste ma, ii ia de la metrou? Ca de cand sunt metrourile aste noi se pare ca nu prea mai sunt cersetori. Probabil s-au dus toti la antene sa lucreze. Oricum trebuie sa te chinui sa gasesti asa dobitoci sa ii angajezi. Iti trebuie putina minte sa crezi ca faza cu suptu e chiar un slogan de campanie, adica exact cata minte are angajatul peste medie de la intact. Ca exista si mai dobitoci de atata, vezi Gadea sau Ciutacu.

    Acum ar fi interesant sa vin Gavrilescu ala sau cum il cheama sa te dea in judecata ca ai furat imagini de la trustul intact. Ca la cata minte au astia ar fi in stare.

  30. 16.
  31. gravatar SlimR a scris pe

    ce ziceai de neprofesionisti?

  32. 17.
  33. gravatar Lush a scris pe

    =)))))) Da de cand urlu eu ca cei de la Intact sunt neprofesionisti!!! Ohoho!! Ce vaci proaste!! Duaaaamne!!

  34. 18.
  35. gravatar ipo a scris pe

    As fi zis ca Naigh’ba e baiat destept.

  36. 19.
  37. gravatar Bogdan Maxim a scris pe

    They are 0wned!
    Asta imi aminteste de unii care preluasera un articol de pe times.ro.. parca aia de la National TV de dimineata, dar nu sunt sigur

  38. 20.
  39. gravatar MixT-ape a scris pe

    ce s-au facut de cacaaaat!!! :) ))))

    cat de proshti pot sa fie oamenii aia =))

    cum zicea basescu: miros a petrol … da ashtia miros a cacat k sunt plini de el :) )))

  40. 21.
  41. gravatar VisUrat a scris pe

    Uite din cauza materialelor astea nu vor cei de la intact sa li se inregistreze si difuzeze pe net emisiunile ;)
    Sa nu vada chiar toata lumea cat de prosti sunt…

  42. 22.
  43. gravatar FuSsYd3vil a scris pe

    PURE OWNAGE! Cum dracu ba, http://www.campaniaantifumat.ro. =))))) Maximum.Cat de cretini, cat de sparti, cat de hoti, cat de nesimtiti, cat de ratati.

  44. 23.
  45. gravatar Makavelis a scris pe

    deci chiar nu imi vine sa cred. Prosti pana la ultima picatura. Asta e de tinut minte si de predat in scolile de profil pentru cei care vor sa ajunga in televiziune “copii nu furati si vedeti sa aveti minim 3 surse”. Penibil

  46. 24.
  47. gravatar mihaela a scris pe

    pfaaai, cat de terminati suunt:-s

  48. 25.
  49. gravatar Valentine 1 a scris pe

    mai calca omul pe bec, dar nici chiar asa.
    Intact nu sunt aia care ameninta cu judecata toate siteurile cu TV online care au link catre feedul lor?cica siteurile alea ii fura?:))

  50. 26.
  51. gravatar ictin a scris pe

    Makavelis, lasa ma ca la Antena 2 ii invata Gadea ca nu au nevoie de nicio sursa ca sa dea o stire, asta daca iti amintesti penibila emisiune cu Neagoe in care Gadea afirma ca nu a citit niciun roman la viata lui si ca nu e nevoie sa ai surse ca sa publici stiri.

  52. 27.
  53. gravatar mikel a scris pe

    data viitoare baga si niste cuvinte mai dure sa vedem daca mai citeste.

    cred ca vor sa te angajeze. e un mod mai subtil de a o spune

  54. 28.
  55. gravatar Laura Driha a scris pe

    Mammaaa ce le-a zis-o ! De data asta a avut dreptate fata ! :) ))) Da tare prost trebuie sa fi ca sa crezi ca ale e sloganul unei campanii de genul asta si sa si o suni pe madame Radulescu sa o intrebi cum de a acceptat sa participe la ea ! Ce cretiniiii… oricum le-a taiat-o destul de politicos. Eu in locul ei le ziceam ceva de rudele lor care nu mai sunt printre noi! :) ))) Dar asta inseamna sa faci parte din categoria “persoanelor publice”. Trebuie sa-ti moderezi cuvintele si reactiile..
    Oricum tipa a fost geniala ! scur si la obiect ! Niste amatooori ! :) ))

  56. 29.
  57. gravatar mihaela a scris pe

    sa mai zic ca nici nu exista site-ul de l-au zis ei: http://www.campanieantifumat.ro

  58. 30.
  59. gravatar Mihaik93 a scris pe

    Ce jeguri de oameni sunt asta de la antena X( eu sincer i-asi da in judecata

  60. 31.
  61. gravatar naiba a scris pe

    stati ma baieti cuminti… Naigh’ba e bandit ;)

  62. 32.
  63. gravatar pocahontas a scris pe

    foarte tare faza :) ) as vrea sa vad ce se intampla mai departe.
    anyway sloganul e un wow-effect, merge direct la tinta

  64. 33.
  65. gravatar L3ST a scris pe

    Genial.

  66. 34.
  67. gravatar Raluca Hritcu a scris pe

    Nu/mi vine să cred !!!! Prostia CHIAR NU ARE limită!!!! Deşi amuzantă, toată întâmplarea ar trebui să stârnească lacrimi. Păcat de ţărişoara asta…Şi de tinereu ei imbecil

  68. 35.
  69. gravatar Alex a scris pe

    “Sarumana, ne pare rau” ca am zis ca o sugi pe post.
    Asta da scuza :) )

  70. 36.
  71. gravatar Razvan a scris pe

    Asta este masura talentului unor oameni…

  72. 37.
  73. gravatar ktx a scris pe

    LOL! cat de idiotzi! omfg rofl =)) fucking amateurs
    raduleasca pwnt them bastards =))

    sau sa fie facuta la misto ? oricum nasol ca n-au precizat sursele…

  74. 38.
  75. gravatar serban a scris pe

    gg zoso

  76. 39.
  77. gravatar Bleen a scris pe

    Se pare ca cei 5 neuroni pe care ii detine intreg Trustul Intact nu se aflau la momentul respectiv in studio. Lucrul ciudat insa, cei 5 neuroni nu sunt la dispozitie niciodata cand cei din Antene au nevoie de ei. Or fi doar o legenda? Un zvon? O exagerare? S-au laudat antenistii cu ceea ce nu au?

    (cand zic Trustul Intact nu ma refer si la personalul tehnic sau auxiliar ci doar la “jurnalisti”)

  78. 40.
  79. gravatar mybrainquit a scris pe

    “Urasc prostia si ce face din om ea” Da hood justice – Supersonic

    Dude, deci nu-mi vine sa cred, sunt pe jos, ma doare burta. Foarte tare, zoso, foarte tare. Daca te vad, iti dau o bere.

  80. 41.
  81. gravatar imoka a scris pe

    ce distrusi astia de la antena 2 =))

  82. 42.
  83. gravatar Fluture » Blog Archive » ZeList cum am promis a scris pe

    [...] Draga Cabral, asa cum ti-am promis, te-am facut celebru De astazi esti pe locul 5 in ZeList! Bineinteles ca esti acolo mai ales prin logoreea munca ta, si nu prin linkuiala mea. Dar, na, un 0,001% tot imi arog si eu. Si fiindca ma tin de promisiuni, Ciutacu a fost retrogradat, si, din cate aud in casca, se pare ca va fi retrogradat si de la Antena 2. Apropo, presupun ca stiati ca la Antena 2 sunt numai profesionisti, nu? Ati auzit de aia (or avea scoala la BBC?) de la Antena 2 care au dat pe post poza cu Mihaela Radulescu (colega de trust, nu concurenta!) care promite ca o suge celor care se lasa de fumat? [...]

  84. 43.
  85. gravatar nelimitat a scris pe

    amatori, n-ai cu cine să lucrezi. ce oameni proşti!

    zoso, te pot da în judecată pentru prejudicierea imaginii? că nu prea le am cu legislaţia.

  86. 44.
  87. gravatar avionaru a scris pe

    du-te repede la Bogdan Gavrila, da-i un link, baga-l in seama, sunt curios ce zice acum? :D

  88. 45.
  89. gravatar zoso a scris pe

    @avionaru: incerc sa il ignor. dupa ultimele evenimente, individul imi provoaca sila.

  90. 46.
  91. gravatar Igor a scris pe

    In mod normal sinteticu’ Gadea ar lua masuri imediate de concediere dar ..neah ..depinde totusi de influenta si gradul de suparare al divei duminicale..Dl Gadea o rebranding mic mic de personal pe acolo prin Tv A2? Asa intre 2 intalniri adventiste

  92. 47.
  93. gravatar gupi a scris pe

    @nelimitat
    mai degraba o vad pe Mihaela Radulescu dand in judecata Intact pentru ce i-a facut pe post.

    (lui zoso poate i-ar da o palma dupa ceafa: sa-ti fie rusine nesimtitule si ordinarule)

  94. 48.
  95. gravatar Arhi a scris pe

    cum sa iti provoace sila, draga? el, deontologul, demascatorul? fkn tard

  96. 49.
  97. gravatar zoso a scris pe

    @gupi: o palma cu sânii?

  98. 50.
  99. gravatar .pm a scris pe

    Hahahahaahahahaha. S-a dus dracu campania…

Pagina: [1] 2 3 » Toate comentariile






Arhive