Altex reduce din magazine

"Nu stim inca daca vom inchide magazinul Media Galaxy sau Altex, important este ca va ramane unul si trebuie sa decidem impreuna cu cei de la Unirea. Am primit acordul sa iesim din unul dintre aceste spatii si vom decide care dintre ele va fi", a spus Dan Ostahie.

Masura Altex vine la aproximativ doua luni dupa ce retailerul Flamingo a renuntat la spatiul detinut in magazinul Unirea din Capitala.

Motivul principal pentru care actionarul Altex va alege doar unul dintre cele doua spatii din cadrul centrului comercial il reprezinta reducerea semnificativa a vanzarilor de electrocasnice din ultima perioada, dar si previziunile de scadere a acestui tip de consum in lunile ce urmeaza.

Din ZF.


Pe aceeaşi temă


15 comentarii

    1.
  1. gravatar Lucian a scris pe

    Cica se inchide MediaGalaxy, am fost zilele trecute sa cumpar ceva, era saracie mare prin magazin si nici nu o sa mai faca comanda de marfa noua. Asa mi-a zis un vanzator de acolo.

  2. 2.
  3. gravatar mrtux a scris pe

    Si totusi, de sarbatori, de cate ori am intrat in Altex-ul din Unirea era imposibil sa nu vad 2-3 iesind de acolo cu LCD-uri in carca.

  4. 3.
  5. gravatar Unknown a scris pe

    Pentru că dincolo era mai ieftin :)

  6. 4.
  7. gravatar Lucian a scris pe

    @mrtux: Pai da, ziceau vânzătorii că de sărbători era dileală maximă, au ras ăia tot din rafturi. Când am fost eu luni seară să cumpăr un DVD player, rămăseseră numai ştifturile. În plus, nu mai exista nimic sigilat, totul era la vedere.

  8. 5.
  9. gravatar alphadog a scris pe

    Şi în Braşov tocmai s-a deschis, luna trecută, ditamai magazinu’ Altex de vreo 3000 mp. La 2-3 zile după inaugurare bătea vîntu’ printre rafturi. Chestia cea mai interesantă e că imobilul e construit de Altex., construcţia fiind începută prin 2007. Cum e şi cu criza asta, care te prinde cu chiloţii la genunchi!

  10. 6.
  11. gravatar roka a scris pe

    am observat o mentionare a site-ului tau la adresa http://www.gandul.info/societatea/tepe-cu-sms-uri-pe-spinarea-flanco.html?3932;3692297

    poate te ajuta cu ceva…oricum, jos palaria pentru atitudine !

  12. 7.
  13. gravatar Garm a scris pe

    Prea s-a umplut orasul de fel si fel de magazine. Era normal ca unii sa nu mai reziste. Oriunde te uiti sunt supermarketuri, hipermarketuri, fel si fel de alte marketuri. Si la electronice este la fel. In plus Unirea nu prea e o locatie propice pentru un astfel de magazin. Chiria este imensa, iar ei au nevoie de foarte mult spatiu. Plus ca “vadul” de acolo e mai propice pentru haine, cosmetice, baruri si din astea … nu pentru LCD-uri.

  14. 8.
  15. gravatar moxx a scris pe

    credeam ca toti se scot cu caloriferele electrice acum

  16. 9.
  17. gravatar mikel a scris pe

    inainte de anul nou era ditai coada la altexul din unirii la case. toti isi luau plasme/lcduri si tunuri. si nu tocmai ieftine

  18. 10.
  19. gravatar Zvoner.ro » Retailerul roman de electrocasnice fata cu recesiunea a scris pe

    [...] oare cine va incepe sa inchida magazine dupa magazine peste 2-3 [...]

  20. 11.
  21. gravatar Robintel a scris pe

    Io credeam că o dat falinent, că în Petroşani s-au închis de câteva luni bune. Nasol moment, oricum.

  22. 12.
  23. gravatar sandossu a scris pe

    Au exagerat cu atatea magazine si mergeau cat timp se dadeau credite la toata lumea. Acum, fara credite, se vede cati bani are romanu.

  24. 13.
  25. gravatar adi a scris pe

    cum ziceam,ma doare fix in 3 litere(cot) ca altex in la pamant.oricum nu am cumparata si nu voi cumpara nimic de la chiscul lor infect!

  26. 14.
  27. gravatar punKreas a scris pe

    O veste buna pentru baietii de la raionul IT de la Diverta :D

  28. 15.
  29. gravatar Ciubaca a scris pe

    No stai sa vezi ce ne radem cand vine MediaMarkt…


Comentezi?

Spamaţi sau scrieţi tâmpenii pe propria piele.

 



carti de vizita

Sex Shop Online

Cumpara produse romanesti